DONANIMHABERTEKNOLOJİ

Amazon’un Yeni Patenti Depo Personelinin Ellerini Gerçek Zamanlı İzleyen Bileklik!

Image: USPTO aracılığıyla Amazon

Amazon, depo personelinin yerini belirleyen ve el hareketlerini gerçek zamanlı izleyen bileklik için pantentler aldı.

Önerilen sistemde çalışanların performansını ölçmeyi amaçlayan izleyici ve alıcılardan oluşan depo envanter sistemi, depoya yerleştirilen UltraSonik cihazlar sayesinde her hareketi denetleyen bir modül içerecek.

Bileklikler ayrıca, işçinin herhangi bir envanter kutusuyla ilişkili olarak ne yapması gerektiğini de bilip eğer yanlış bir ürüne elini uzatırsa kısık bir ses çıkaracak.

Amazon, bu sistemi zamandan tasarruf sağlayan bir sistem olarak belirtirken, işçileri bu şekilde takip etmek olumsuz karşılanıyor. Tüm depo personeli zaten zamanlanmış tuvalet molaları, ve zamanlanmış paketleme kurallarına harfiyen uyuyor.

Amazon, belirli ürün taleplerine cevap vermekte zorlandığını ve envanter ürünlerinin nerede paketlendiğinin izini sürmek için ve çalışanlar tarafından olası zaman kayıplarının giderilmesinin amaçlandığı  bir yaklaşım olduğunu belirtiyor. Tabii ki bu sadece bir patent, bu nedenle Amazon’un bu tür bileklikler kullanacağının bir işareti henüz yok. Ancak, her geçen gün depo personeli sayısı ve genişleyen yüz ölçümüyle böyle bir sistemi ileride kullanılacak olmasını düşünmek çok da zor değil.

Ne düşünüyorsunuz?

 

 

https://www.theverge.com/2018/2/1/16958918/amazon-patents-trackable-wristband-warehouse-employees

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *